Dijital Çağda Markalaşma

Daha bundan on sene öncesine kadar markalar ürünlerinin satışı için o anki mevcut durumun en iyi dönem olduğu algısındaydılar. Ancak dijital çağın yükselişi bu algı konusunda çeşitli şüphelere yer vermeye başladı. Günümüzde #Facebook, #Instagram, #Twitter ve #Youtube gibi platformların trend hale gelmesi, eski usul ürün satış yöntemlerini bertaraf etmiş gibi görünmektedir.

Mevcut dijital çağda günümüz trendlerine uygun olarak markalarınızı konumlandırdığımız ve sizlere yaratıcı fikirler sunduğumuz Weberd Reklam Ajansı olarak bu konuya sizler için değindik.

Geçmişten günümüze baktığımızda klasik yöntemlerle ürün satışının ve markalaşmanın yapıldığı dönem 1980 ve 1990’lı yıllar idi. Bu yıllarda TV reklamlarının büyük önemi vardı. Dünya çapında ünlü firmalar TV reklamları ile adeta bir reklam savaşı içerisine girmişlerdi. Bu yıllarda vizyon sahibi patronlara sahip tanınan markalar ajanslara ciddi yatırım yapmışlar ve aralarından  bazıları günümüze değin büyüyerek gelmiş dünya çapında adını duyurabilmiştir.

Reklam Ajansı | Web Tasarım | Sosyal Medya Danışmanlığı

Dijital Çağda Kitlelere Hitap Etme

Günümüzde sosyal mecralar geleneksel medyanın oluşturduğu etkinin yerine geçmiştir. Sosyal medya geleneksel medyaya göre kitlelere daha hızlı hitap edip markanın yada bir ürünün daha hızlı tanınması sağlamıştır. Böylece firmalar müşterilerine daha kolay ulaşım imkanına kavuşturmuştur. Şöyle ki, müşterilere anlatılacak harika hikayeler firmaları müşterilerle beraber bir buluşma imkanı oluşturacak, ürün kendisini sosyal medya mecraları yolu ile kolayca ve hızlıca buluşturacaktır.

Geçmişte geleneksel yöntemlerle reklam çalışmaları yürüten vizyon sahibi isimler geçmişteki başarılarını günümüzde de sosyal medya mecralarına yaptıkları yatırımlar ile devam ettirmişlerdir.

Bu noktada Sosyal medya danışmanınız Eskişehir Reklam Ajansı ; firmalara, şahıslara özel içerik üreterek sizleri dijital teknolojiye dahil ediyor ve marka oluşturma konusunda çalışıyoruz.

Viral, çok konuşulanlar, yapışkanlık, form faktörü gibi kelimeler önceleri tanıdık gelmezken artık bu kelimelerin hayatımızda ne kadar büyük bir yerinin olduğunuz görüyoruz.  Bu da sosyal medya mecralarının firmalar için ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Ancak profesyonelleşmeyen sosyal medya kullanımının da internet ortamında bir kaos ortaya çıkardığı bir gerçek. Bu kaotik ortamda da Weberd profesyonel sosyal medya yönetimi sunarak doğru kitlelere ulaşmanızı sağlamakta ve markanızı müşterileriniz ile buluşturmakta kolay bir yol sunmaktadır.

Share your thoughts

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Soru Sor
Bir şey sormak istiyorum
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz...