Kurumsal şirketler uzaktan çalışma modeline uygun video konferans Uygulama Önerileri

Corona virüsünden sonra ciddi şekilde ortaya atılan uzaktan çalışma modeli için şirketlerin aradığı uygulamaları bu yazımızda sizler için derledik. Evden mi çalışacaksınız hadi o zaman başlayalım;

Cisco Jabber

TelePresence, IM (Instant Messaging – Anında Mesajlaşma), ses ve video, sesli mesajlaşma, masaüstü paylaşımı ve konferans imkanı sunuyor. Cisco Jabber, çalışanların birbirleriyle tüm cihazlar üzerinden verimli iletişim kurmalarını kolaylaştırmayı sağlıyor. Şirket veri merkezi ya da bulut ortamı üzerinden iki farklı çalışma modeli ile tümleşik bir istemci uygulaması olan Jabber ile kullanıcılar, anında mesajlaşmadan ses, video ya da masaüstü paylaşım uygulamasına kolayca geçebiliyor.

Cisco Webex

Planlanan, Toplantıyı Şimdi Yap ve kişisel Meetings video konferans toplantılarını destekliyor. Cisco Webex Video Platformu, Cisco Webex Bulut aracılığıyla etkinleştiriliyor. Kullanıcılar, standartlara dayalı SIP ve H.323 uç noktaları ve Webex istemcileri dahil birçok cihaz türünden konferansa katılabiliyor. “Tek toplantı” deneyimi, katılan tüm kullanıcılar için tutarlı bir ses, video ve içerik paylaşım deneyimi sağlıyor. Bu teklif, Cisco Webex’in etkin olduğu Telepresence çözümünün tüm avantajlarını sunuyor; bununla birlikte, müşterilerin hizmeti Cisco Webex Bulut’tan kullanmasını sağlayarak esnekliği artırıyor. Cisco Webex Video Platformu, toplantıların “planlanan” veya “Toplantıyı Şimdi Yap” toplantıları olarak oluşturulmasını veya kişisel toplantı odalarında düzenlenmesini sağlıyor.

Microsoft Teams

Tüm görüşmelere, toplantılara, dosyalara ve notlara ekipteki herkesin erişebileceği bir mesajlaşma uygulaması olarak hizmet veriyor. Office 365’te, ekip içinde çalışmaya özgü ihtiyaçları ve zorlukları ele alan bir iş birliği hizmeti de diyebiliriz. Şirketler birlikte çalışmaktan doğan farklı ihtiyaçları karşılamak için Office 365’te bulunan Outlook, SharePoint, Skype Kurumsal ve Yammer gibi uygulamaları kullanıyorlar. Office 365 güvenlik, uyumluluk, gizlilik ve şeffaflık konusunda güçlü taahhütlere sahip demek mümkün. Microsoft Teams iki öğeli kimlik doğrulama, zor parolalar ve erişim ilkelerine dahil olmak üzere güçlü güvenlik önlemleri kullanarak ekip verilerini güvenli bir şekilde koruyor. Sohbet, notlar veya dosyalardaki tüm verileriniz şifreleniyor.

Skype

Hepimizin kullandığı Skype, çalışan sayısı 20’ye kadar olan küçük işletmeler için uygun bir araç ve hiçbir ücret gerektirmiyor.

Skype for Business (Skype Kurumsal)

Skype Kurumsal, çevrimiçi toplantılara 250’ye kadar katılımcı eklemenize olanak tanıyor, kurumsal düzeyde güvenlik sunuyor, çalışan hesaplarını yönetmenizi sağlıyor ve Office uygulamalarınızla entegre olarak çalışıyor. Skype Kurumsal’da kullanıcı başına aylık 2 dolar ödeniyor.

Turkcell BiP

Turkcell’in uygulaması olan BiP, çoklu ekran özelliği sayesinde 10 kişiyle aynı anda BiP’ten HD kalitesinde görüntülü konuşma yapılabilmesine olanak sağlıyor. Tahmin edeceğiniz üzere Turkcell ekibinin kullandığı servis ile internet üzerinden yapılan sesli/görüntülü arama ve aranmalar varsa internet paketinizden düşüyor

koupit-pilulky.com

, yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendiriliyor.

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

Gurureply
16 Nisan 2020 at 12:51

Merhaba, listeye yerli bir üretici olan ve sunucularını Türkiye’de barındıran Karel Bulutta Video Konferans ürününü de ekleyebilirsiniz. Yabancı ürünlere yerli bir alternatif olarak kullanılabilir.

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Soru Sor
Bir şey sormak istiyorum
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz...