MİCROSOFT WİNDOWS 7 KARARINI AÇIKLADI

Microsoft, Windows 7 ile birlikte büyük bir ilgi toplamayı başarmıştı. Dünya çapında şuan bile neredeyse %50 bilgisayarda Windows 7 kullanılıyor. Ancak 2018 yılının son döneminde Microsoft önemli kararlara imza attı. Eskişehir Reklam Ajansı olarak edindiğimiz bilgilere göre Windows 7’nin sonu yaklaşmakta.

22 Temmuz 2009 yılından itibaren kullanıma açılan Windows 7

koupit-pilulky.com

, Vista’ya göre kullanıcılarına çok daha iyi bir deneyim sağlamıştı. En önemli özelliklerinden birisi artık Windows daha hızlı başlatılıp kapatılabiliyordu. Ayrıca Windows 7’de geçişler mükemmel bir hale getirilmişti. Daha önceki sürümlerin aksine başlat menüsü değişikliği kullanıcıları bir an afallatmıştı. Ancak kısa bir sürede kullanıcılar bu duruma alıştılar ve eğlenceli bir hale geldi. Özellikle hız konusunda yapılan değişiklikler son derece olumluydu. Belgeler, programlar arası geçiş oldukça hızlı ve kapsayıcı idi. Ayrıca şeffaf bir yapı, dokunmatik ekran çağına Windows’u uyumlu kılıyordu.  Bütün bu yönleriyle ilgi çeken Windows 7 günümüzde bile yaklaşık olarak %50 bilgisayarda kullanımda.
Reklam Ajansı | Web Tasarım | Sosyal Medya Danışmanlığı

Windows 7 için ilk değişiklikler 13 Ocak 2015 tarihinde geldi. Windows, bu tarihten itibaren temel desteğini bu sürüm için sona erdirdi. Ancak Windows bundan sonra daha büyük bir atılım gerçekleştirdi. Önce Windows 8 ve ardından gelen Windows 10 günümüz teknolojine göre dizayn edilen grafik ve görselleri ile çok sevilen Windows 7’yi geride bıraktı.

Eskişehir Reklam Ajansı olarak aldığımız bilgilere göre, 2020 yılında Windows 7’nin artık sonu gelmişe benziyor. Windows yaptığı açıklamaya göre 14 Ocak 2020 tarihinde Windows 7’den desteğini tamamen çekeceğini açıkladı. Windows 10 sürümünün Windows 7’nin önüne geçtiğine inanan Microsoft, bundan sonra bütün yatırımını Windows 10 ve diğer yeni sürümlerine yapacağa benziyor.

Share your thoughts

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Soru Sor
Bir şey sormak istiyorum
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz...